Lower Manhattan

IMG_0104IMG_0121IMG_0126IMG_0135IMG_0153IMG_0130
Dzień rozpoczął się tam, gdzie skończył się poprzedni, czyli przy Brooklyn Bridge :) W drodze na Manhattan nie sposòb oderwać oka od aparatu.. ale oszczędzimy Was i wrzucamy tylko kilka zdjęć ;) Potem była Wall Street i łapanie byka za jaja, pierwsza konfrontacja z amerykańskimi porcjami w restauracji i miejskim chaosem. I jeszcze Battery Park, pogawędka z Kanadyjczykami i bardzo słodkie babeczki na Grand Central. Pòźniej zaczęło padać, więc szybki spacer po 5th Avenue i Rockefeller Center, a na koniec zakupy w Macy’s i bardzo przyjemna kolacja w porcie.To był długi dzień.. :)

Heute startet der Tag sonnig und wir wanderten über die Brooklyn Brücke nach Manhatten. Nach der Besichtigung der Wall Street ging es noch zum Berühmten Stier zur obligaten Berührung seiner Hoden ;-) Anschliessend, im Battery Park, genehmigten wir uns ein Bier und trafen Leute aus Kanada, die aussahen wie Asiaten. Es zogen dann dunkle Wolken auf und als wir beim Rockeffer Center ankamen regnete es in strömen. Nach einiger Zeit im Center gingen wir noch in’s Macy, das grösste Kaufhaus in den USA. Den Abend verbrachten wir am alten Hafen in der nähe der Brooklyn Brücke.

This entry was posted in Uncategorized by Agnieszka Kamińska. Bookmark the permalink.

About Agnieszka Kamińska

Polka na (ponownej, nieprzymusowej) emigracji, dziennikarka i podróżniczka. W Winterthur od 2014 roku. Na blogu piszę o blaskach i cieniach życia w Szwajcarii. Tropię nieoczywistości. W Polsce pracowałam dla portalu informacyjnego TVN24 oraz dla redakcji ekonomicznej "Rzeczpospolitej". Od 2014 roku jestem dziennikarką-freelancerką. Byłam korespondentką dla magazynu "Praca za granicą". Obecnie współpracuję m.in. z "Tygodnikiem Powszechnym", magazynem podróżniczym "All Inclusive", magazynem rowerowym "Rowertour", a także portalem kulinarnym aCOOKu, gdzie prowadzę autorską Akademię Wina. Masz pytania dotyczące Szwajcarii? Potrzebujesz pomocy przy załatwianiu spraw urzędowych? Szukasz tłumacza? A może po prostu jesteś tu nowa/nowy i chcesz umówić się na kawę? Pisz na agnieszka.minska@gmail.com. Również w sprawach dotyczących współpracy dziennikarskiej.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s