Heat of the City


Nach einem grossem Frühstück im Hard Rock Cafe genossen wir die Aussicht vom Rockefeller Tower über die ganze Stadt. Danach schlenderten wir durch den Central Park und chillten auf einer gemütlichen Wiese im Schatten. Natürlich schlief Thomas ein…
Anschliessend noch in der “Houston Hall” eine fetten Burger gegessen damit wir genug Kraft hatten den Times Square bei Dunkelheit mit gefühlten anderen 100’000 Leuten zu bestaunen.

Przy 30°C miasto staje się naprawdę męczące, dlatego dzisiaj będzie kròtko. Po solidnym śniadaniu w Hard Rock Cafe wjechaliśmy na 76 piętro Rockefeller Tower, aby pooglądać miasto. Jest wygodniej – nie trzeba zadzierać głowy, ryzykując skręt szyi i kolizję z pędzącymi Nowojorczykami. Potem czilowaliśmy w Central Parku (podobnie jak połowa miasta). Mimo dobrych chęci nie udało nam się przejść całych “Zielonych Płuc” Nowego Jorku -park jest ogrooooomny! Na popołudniowy spacer i jedzenie pojechaliśmy do Greenwich Village, gdzie przypadkiem trafiliśmy do fantastycznego miejsca – Houston Hall. Knajpa zrobiona w starym browarze z dobrym piwem i burgerami – świetna! Na koniec intensywnego i gorącego dnia spacer Piątą Aleją zakończony w najbardziej kiczowatym i szalonym miejscu w NY, czyli na Times Square. Każdy, kto tam trafi zrozumie, dlaczego o NY mòwi się, że nigdy nie zasypia. Przy tych wszystkich migoczących światłach po prostu się nie da..

This entry was posted in NYC and tagged , , , , , , , by Agnieszka Kamińska. Bookmark the permalink.

About Agnieszka Kamińska

Polka na (ponownej, nieprzymusowej) emigracji, dziennikarka i podróżniczka. W Winterthur od 2014 roku. Na blogu piszę o blaskach i cieniach życia w Szwajcarii. Tropię nieoczywistości. W Polsce pracowałam dla portalu informacyjnego TVN24 oraz dla redakcji ekonomicznej "Rzeczpospolitej". Od 2014 roku jestem dziennikarką-freelancerką. Byłam korespondentką dla magazynu "Praca za granicą". Obecnie współpracuję m.in. z "Tygodnikiem Powszechnym", magazynem podróżniczym "All Inclusive", magazynem rowerowym "Rowertour", a także portalem kulinarnym aCOOKu, gdzie prowadzę autorską Akademię Wina. Masz pytania dotyczące Szwajcarii? Potrzebujesz pomocy przy załatwianiu spraw urzędowych? Szukasz tłumacza? A może po prostu jesteś tu nowa/nowy i chcesz umówić się na kawę? Pisz na agnieszka.minska@gmail.com. Również w sprawach dotyczących współpracy dziennikarskiej.

1 thought on “Heat of the City

  1. Hoi Ihr zwei, danke für euichi schöne bilder und komentär, mir sind euch mega niedisch aber freued üs für euch das Ihr dass mitenad erlebe dörfed. Lg us Oberhasli😘

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s