Chilling Monday in Downtown


Heute verbrachten wir den Tag in den Quartieren SOHO, Little Italy, Chinatown und Chelsea. Auf dem High LinePark, einem alten Zug Trasse, schlenderten wir Richtung Norden und zum Times Square. Dort trafen wir Thomas Arbeitskollege Pino mit seiner Frau Alexandra für das Nachtessen. Spare Ribs, mmmhhhhh. Zum Schluss noch NY bei Nacht vom Empire State Building aus und mit immer noch vollem Magen in’s Bett.

Czas na relaks. W piniedziałek późne śniadanie we francuskiej piekarni w SOHO i spacer po Little Italy i Chinatown. Potem pojechaliśmy do Chelsea, gdzie w dawnej dzielnicy krawieckiej (teraz oazie artystów) odkryliśmy High Line – park zbudowany na starej trakcji kolejowej. Świetne pomysłowe miejsce, tak właśnie powinno się wykorzystywać przestrzeń miejską. Wieczorem poszliśmy na kolację ze znajomymi Thomasa (tak to wielkie na talerzu to żeberka) i na drinka, a potem znów zobaczyć miasto z góry, tym razem nocą z 102. Piętra Empire State Building. Robi wrażenie..

Advertisement
This entry was posted in NYC by Agnieszka Kamińska. Bookmark the permalink.

About Agnieszka Kamińska

Polka na (ponownej, nieprzymusowej) emigracji, dziennikarka i podróżniczka. W Winterthur od 2014 roku. Na blogu piszę o blaskach i cieniach życia w Szwajcarii. Tropię nieoczywistości. W Polsce pracowałam dla portalu informacyjnego TVN24 oraz dla redakcji ekonomicznej "Rzeczpospolitej". Od 2014 roku jestem dziennikarką-freelancerką. Byłam korespondentką dla magazynu "Praca za granicą". Obecnie współpracuję m.in. z "Tygodnikiem Powszechnym", magazynem podróżniczym "All Inclusive", magazynem rowerowym "Rowertour", a także portalem kulinarnym aCOOKu, gdzie prowadzę autorską Akademię Wina. Masz pytania dotyczące Szwajcarii? Potrzebujesz pomocy przy załatwianiu spraw urzędowych? Szukasz tłumacza? A może po prostu jesteś tu nowa/nowy i chcesz umówić się na kawę? Pisz na agnieszka.minska@gmail.com. Również w sprawach dotyczących współpracy dziennikarskiej.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s