Water and sun

Um unsere Füsse zu entlasten, machten wir heute eine Stadtbesichtigung mit dem Boot auf dem Chicago River und dem Michigan See. Die 90 Minuten vergingen wie in Flug und es war sehr eindrücklich. Die Geschichte und Architektur der Stadt ist sehr interessant und spannend. Via Badestrand erreichten wir den Zoo im Lincoln Park. Der Eintritt ist Frei und durch die eher kleine Grösse sehr übersichtlich.
Für den Apero genehmigten wir uns ein Bier im Hancock Tower im 96 Stock. Die Aussicht von dort ist grandios und “amazing”. Den Schlusspunkt hatten wir am Navy Pier mit einer nächtlichen Fahrt auf dem Riesenrad

Upał dopadł nas i tutaj.. Nie doceniłam siły słońca i wiatru i teraz cierpię czerwona jak rak :/ W piątek wybraliśmy się w rejs łódką po rzece Chicago. Świetne widoki i solidna lekcja historii miasta i jego architektury. To tu powstały pierwsze drapacze chmur w stylu art deco, które do dziś prezentują się spektakularnie wśród nowoczesnej masy szkła i chromu. Następnie wypłynęliśmy na jezioro, skąd widać było całe miasto, a pòźniej poszliśmy na plażę, do parku Lincolna i do zoo :) Wspominałam już, że ludzie tu są wyjątkowo mili.. dziś skorzystaliśmy z dobrej rady pewnej pani, która zaczepiła nas na ulicy i poszliśmy na piwo do baru na 96. piętrze Hancock Tower. Zamiast 30 dolarów za bilet na taras widokowy, mieliśmy to samo w cenie butelki Island Goose (lokalny browar) :) Wieczorem poszliśmy na burgery (po tygodniu przybrałam już pewnie parę kg..) i na mecz hokeja Chicago Blackhowks vs. LA Kings (Chicago górą!), a w nocy na romantyczną przejażdżkę kołem na Navy Pier ;) To był ostatni dzień na wschodnim wybrzeżu. Przed nami złociste plaże Kalifornii! Zaczynamy od Miasta Aniołòw :)

This entry was posted in Chicago by Agnieszka Kamińska. Bookmark the permalink.

About Agnieszka Kamińska

Polka na (ponownej, nieprzymusowej) emigracji, dziennikarka i podróżniczka. W Winterthur od 2014 roku. Na blogu piszę o blaskach i cieniach życia w Szwajcarii. Tropię nieoczywistości. W Polsce pracowałam dla portalu informacyjnego TVN24 oraz dla redakcji ekonomicznej "Rzeczpospolitej". Od 2014 roku jestem dziennikarką-freelancerką. Byłam korespondentką dla magazynu "Praca za granicą". Obecnie współpracuję m.in. z "Tygodnikiem Powszechnym", magazynem podróżniczym "All Inclusive", magazynem rowerowym "Rowertour", a także portalem kulinarnym aCOOKu, gdzie prowadzę autorską Akademię Wina. Masz pytania dotyczące Szwajcarii? Potrzebujesz pomocy przy załatwianiu spraw urzędowych? Szukasz tłumacza? A może po prostu jesteś tu nowa/nowy i chcesz umówić się na kawę? Pisz na agnieszka.minska@gmail.com. Również w sprawach dotyczących współpracy dziennikarskiej.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s